email+36/20/933 1715 emailkapcsolat@erdosetikett.hu
Kezdje itt
dr. Erdős Zsuzsanna Üzleti és társasági etikett szakértő, tanácsadó

Amennyiben olvasója, felhasználója, illetve megrendelője kíván lenni a Honlapnak, a Honlapon elérhető termékeknek, illetve szolgáltatásoknak, kérem figyelmesen olvassa el az Általános Szerződési Feltételeket, illetve Adatvédelmi Tájékoztatót. Az oldal böngészésével, használatával, a Honlapon található termékek és szolgáltatások igénybevételével (mint ráutaló magatartással) kifejezi, hogy az ÁSZF-ben foglaltakkal egyetért és azokat saját magára nézve kötelezőnek fogadja el.

Általános Szerződési Feltételek

Jelen ÁSZF a www.erdosetikett.hu; www.e-etikett.hu; www.hogyanbeszélgessek.hu oldalakon nyújtott (továbbiakban: „Honlap” vagy „Honlapok”) elektronikus kereskedelmi szolgáltatás vonatkozásában a szolgáltatást igénybe vevő (továbbiakban: „Megrendelő”), valamint a Honlapot üzemeltető, illetve a szolgáltatásokat nyújtó (továbbiakban: „Szolgáltató”) kapcsolatát, jogait és kötelezettségeit rendezi.

A www.erdosetikett.hu; www.e-etikett.hu; www.hogyanbeszélgessek.hu honlap (a továbbiakban: „Honlap” vagy „Honlapok”) dr. Erdős Zsuzsanna tulajdona, valamint a Honlapot (illetve értékesítési oldalakat, áruházat) üzemelteti.

A Honlap üzemeltetőjének adatai:

Erdős Zsuzsanna e. v. ("Szolgáltató")
Székhely: 1133 Budapest, Kárpát utca 44 I/3.
Vállalkozói igazolvány száma: ES-603855
Adószám: 65621662-1-41
Szerződés és kapcsolattartás nyelve: magyar, Magyarország vonatkozó anyagi és eljárási jogszabályai irányadóak
Telefonszám: +36/20 933 1715
Levelezési cím: azonos a székhellyel, illetve kapcsolat@erdosetikett.hu
Csomagküldő kereskedelmi tevékenység nyilvántartási száma: XIII/13495/2018/B
Adatvédelmi nyilvántartási azonosítója: NAIH-67014/2013
Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2020/000737

Jelen szerződés kizárólag interneten keresztül, elektronikus formában kerül elfogadásra és megkötésre, nem minősül írásba foglalt szerződésnek, nem kerül egyedileg aláírásra, iktatásra, továbbá postázásra, tartalma archiválásra kerül, és utólagosan hozzáférhető, visszakereshető.

A gazdasági társaságok, egyéb jogi és nem jogi személyek számra szervezett Programokra, illetve természetes személynek nyújtandó coaching folyamatra, magánórára, illetve egyéni mentoring programra a felek, a hatályos jogszabályoknak megfelelő külön megállapodást (eseti szerződést) köthetnek. A külön megállapodás (eseti szerződés) esetén, az abban nem szabályozott kérdésekben jelen ÁSZF, illetve az Adatvédelmi Szabályzat rendelkezései az irányadóak.

A Szolgáltató kijelenti, hogy nem rendelkezik - a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló 2008. évi XLVII. törvény szerinti - magatartási kódexszel.

A Szolgáltató által nyújtott szolgáltatás nem mindegyike tartozik a felnőttképzési törvény hatálya alá. A törvény hatálya alá tartozó Programok esetében, erről a Program jelentkezési oldalán kap tájékoztatást.

I.  Általános szabályok, Termékek (Szolgáltatások , Programok, termékek stb.) megrendelése

  1. A szolgáltatás igénybe vevője (a továbbiakban: Megrendelő) minden olyan, 16 év feletti természetes személy, illetve jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki számára a Szolgáltató által jelen szerződés keretében az információs társadalommal összefüggő, valamint a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet (a továbbiakban: „Korm.rendelet”) alapján a távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszköz alkalmazásával szolgáltatást nyújt. Szolgáltató és Megrendelő (a továbbiakban együtt: ”Szerződő Felek vagy Felek”).
  2. Megrendelő a Honlapon aktuálisan a Szolgáltató által kínált szolgáltatás igénybe vételével (a Honlap használatával, a Honlapon történő regisztrációval, illetve bármely termék vagy szolgáltatás megrendeléssel) tudomásul veszi és elfogadja a jelen általános szerződési feltételekben (továbbiakban: ÁSZF) foglalt valamennyi feltételt.A szolgáltatás tárgyát képezi valamennyi a Honlapon aktuálisan található tréning, tanfolyam, workshop, coaching, magánóra, mentoringprogram, program (továbbiakban együtt: Program); egyéb szolgáltatás; könyv, egyéb, illetve kapcsolódó termékek (továbbiakban együtt: „termék”) (a továbbiakban minden együtt: „Termék”).
  3. A Terméket kizárólag elektronikus úton lehetséges megrendelni. A Szolgáltató egyéb módon, így különösen telefonon, faxon, e-mailen, levélben leadott megrendeléseket nem fogad el.
  4. Szolgáltató megtesz mindent annak érdekében, hogy a Honlapon a Termékkel kapcsolatos adatok (így különösen a Termék ára, elérhetősége, leírása, stb.) a lehető legpontosabbak legyenek. A nyilvánvalóan téves, rendszerhibából származó 0 vagy 1 Ft-os ár nem minősül ajánlattételre való felhívásnak, kivéve az akciók keretében meghirdetett ajándéktermékek (illetve bónuszok). A Termékek mellett feltüntetett képek illusztrációk. Az esetlegesen előforduló hibákért a Szolgáltató felelősségére a 45/2014. (II. 26.) kormányrendeletben és a Ptk.-ban rögzített rendelkezések irányadóak.
  5. Bármely Termékre történő megrendelés leadása regisztrációhoz kötött.
  6. A Honlapon történő megrendelés esetén a megrendelt Termékhez esetlegesen járó bónuszt a Szolgáltató térítésmentesen bocsátja a megrendelő rendelkezésére. A Termékhez járó bónuszt Szolgáltató bármikor és bármilyen formában jogosult egyoldalúan – saját mérlegelése alapján - módosítani vagy akár megszüntetni.
  7. A Termékek megrendelésekor Megrendelő az alábbi adatokat köteles a szolgáltatás teljesítéséhez rendelkezésre bocsátani.
    • Személyes adatok: név (vezetéknév és keresztnév; e-mail cím; mobilszám, szükség esetén társadalombiztosítási szám)
    • Számlázási adatok: Cégnév; számlázási cím (utca, házszám, település, irányítószám, szükség esetén adószám, társadalombiztosítási szám);
    • Postázási adatok, amennyiben a postázási cím nem egyezik meg a számlázási címmel: utca, házszám, település, irányítószám
  8. A felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény hatálya alá tartozó Programok esetében a törvény 21. §-a szerinti adatok.
  9. A Termék megrendelését követően a Megrendelő e-mailben visszaigazolást kap a megrendelés adatairól.
  10. Megrendelő tudomásul veszi, hogy a Szolgáltatónál a Termék megrendelésére csak online (átutalással) vagy készpénzben van lehetőség. A választható fizetési mód az egyes egyedi Termékekre vonatkozó ajánlatnál kerül megjelölésre.
  11. Szolgáltató a termékekre személyes vagy egyéb módon történő átvételi lehetőséget jelenleg nem biztosít. Határon túli szállításhoz KIZÁRÓLAG átutalásos fizetési mód választható!
  12. A futárszolgálat díját az adott termékre vonatkozó aktuális ajánlat tartalmazza, melyet Megrendelő a termék vételárával együtt megfizetni. A termék megvásárlásról szóló ÁFÁ-s számlát Megrendelő elektronikusan vagy a termék mellé csomagolva kapja kézhez. Az árak forintban értendők, az Áfát tartalmazzák.
  13. Szolgáltató mindenkori kézbesítő és logisztikai partnereiről Megrendelő az „Adatvédelmi Tájékoztató” menüpont alatt tájékozódhat.
  14. A rendeléseket a Szolgáltató a következő 2 munkanapon belül dolgozza fel és adja át a logisztikai partnernek, illetve a futárnak, így általában a rendeléstől számított 2-3 munkanapon belül kerül a termék a Megrendelő részére leszállításra.
  15. Megrendelő a regisztrációkor megadott adatait a kiszállítás megkezdését megelőzően bármikor módosíthatja.Szolgáltató tájékoztatja megrendelőt, ha Megrendelő pontatlanul adja meg kapcsolattartási adatait, meghiúsulhat a kapcsolatfelvétel és a megrendelés teljesítése. a rosszul megadott email cím vagy a postafiókhoz tartozó tárhely telítettsége a visszaigazolás kézbesítésének hiányát eredményezheti és meggátolhatja a szerződés létrejöttét. A hibásan megadott adatokból származó problémákért Szolgáltató semmilyen felelősséget nem vállal, az emiatt keletkező költségek teljes mértékben a Megrendelőt terhelik.
  16. A megvásárolni kívánt Termék főbb jellemzőit a Honlapon tartalmazza. A Honlap és a Termék téves értelmezéséből eredő károkért a Szolgáltató felelősséget nem vállal. A Szolgáltató a tőle telhető legnagyobb gondossággal kezeli a Honlapon szereplő információkat, azonban azokban változás, elírás mindezek ellenére előfordulhat. Az adatbázisban szereplő esetleges hibákért, elírásokért a Szolgáltató felelősséget nem vállal.
  17. A Szolgáltató minden tőle telhetőt megtesz annak érdekében, hogy a megrendelt terméket a megrendelésben rögzített határidőn belül leszállítsa. Amennyiben a megrendelt termék nem áll rendelkezésre, a Szolgáltató erről haladéktalanul tájékoztatást küld a Megrendelő részére.

II. Elállás termék megrendelésétől

  1. A 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet értelmében a Megrendelő indoklás nélkül elállhat a termék vásárlásától a kézhezvételtől (termék átvételétől) számított 14 napon belül. Megrendelő elállási jogát az erre vonatkozó egyértelmű írásbeli nyilatkozata útján, illetőleg a Korm. rendelet 2. számú mellékletében található nyilatkozat-minta felhasználásával gyakorolhatja. Megrendelő elállási jogát továbbá a megrendelés visszaigazolásának (szerződés megkötésének napja) és a termék átvételének napja közötti időszakban is jogosult gyakorolni.
  2. Elállás esetén a Megrendelőt kizárólag a termék visszaküldésének költsége terheli. A termék vételárát és a szállítási költséget csak akkor áll Szolgáltató módjában visszatéríteni, ha a Megrendelő a terméket visszaszolgáltatta vagy kétséget kizáróan igazolta, hogy azt az elállási szándék bejelentésétől számított 14 napon belül visszaküldte.
  3. Szolgáltató elállás  esetén a visszatérítendő összeget az eredeti ügylet során alkalmazott fizetési móddal azonos fizetési módot alkalmazva téríti vissza, kivéve, ha Megrendelő más fizetési mód alkalmazásához kifejezett belegyezését adta. Más visszatérítési mód alkalmazása esetén a Megrendelőt semmilyen többletköltség nem terheli. Utánvéttel visszaküldött csomagok átvételére Szolgáltatónak nincs lehetősége.
  4. A Megrendelő elállási jogát nem gyakorolhatja a 45/2014. Korm. rendelet 29. §-ában foglaltak esetén, így különösen
    • olyan nem előre gyártott termék esetében, amelyet a vásárló utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen a vásárló személyére szabtak (pl. fotókönyv) romlandó vagy minőségét rövid ideig megőrző termék tekintetében;
    • olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza;
    • olyan termék tekintetében, amely jellegénél fogva az átadást követően elválaszthatatlanul vegyül más termékkel;
    • lezárt csomagolásúhang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépes szoftver példányának adásvétele tekintetében, ha az átadást követően a vásárló a csomagolást felbontotta;
    • hírlap, folyóirat és időszaki lap tekintetében (az előfizetéses szerződések kivételével);
    • a nem tárgyi adathordozón nyújtott digitális adattartalom tekintetében, ha a Szolgáltató a vásárló kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdte meg a teljesítést, és a vásárló e beleegyezésével egyidejűleg nyilatkozott annak tudomásul vételéről, hogy a teljesítés megkezdését követően elveszíti elállási / felmondási jogát.

5. Szolgáltató követelheti az áru nem rendeltetésszerű használatából fakadó károk megtérítését.

6. Megrendelő a Szolgáltató hibás teljesítése esetén kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint. Megrendelőt a Szolgáltatóval szemben az alábbi kellékszavatossági igények illetik meg: Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül a Megrendelő által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a Szolgáltató számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna.

7. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát a Szolgáltató költségére Ön is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat. Megrendelő a választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Megrendelő köteles viselni, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a Szolgáltató adott okot. Megrendelő köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni. Ugyanakkor felhívjuk a figyelmét, hogy a szerződés teljesítésétől számított két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti. Az érdekmúlás érdemi bizonyítása a Megrendelő kötelessége. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.

. Szolgáltató tájékoztatja a Megrendelőt, hogy a teljesítéstől számított hat hónapon belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, amennyiben Megrendelő igazolja, hogy a terméket a Szolgáltató nyújtotta. A teljesítéstől számított hat hónap eltelte után azonban már Megrendelő köteles bizonyítani, hogy a Megrendelő által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.

III. Felelősség korlátozása

  1. Szolgáltató kijelenti, hogy nem felelős az esetleges károkért az alábbi esetekben
    • olyan működési hiba esetén, amely meggátolja a Megrendelőt, hogy a Szolgáltató Honlapjára belépjen, csatlakozzon vagy a megrendelését leadja;
    • megrendelő számítógépének bármilyen hardver- vagy szoftverhibájából bekövetkező meghibásodásért, vagy az internet csatlakozás megszakadása miatt felmerült esetleges károkért.

2. Szolgáltató nem vállal felelősséget a termékről írt kritikus vagy egyéb véleményekért, amelyek minden esetben az oldal látogatóinak álláspontját tükrözik. Mindazonáltal Szolgáltató jogosult a közízlést, Szolgáltató üzleti érdekeit vagy törvényt sértő vélemények, kijelentések – saját mérlegelése alapján történő - törlésére.

IV. Programok

  1. A Szolgáltató által szervezett Programok célja az etikett (viselkedés- és öltözködés-, illetve kommunikációs kultúra) egyes – az adott Program tematikájában megjelölt - területeinek megismerése és a területet érintő készségek fejlesztése.
  2. Egyes témákban külön indulnak csoportok a női és a férfi résztvevőknek. Amelyik Program mindkét nem képviselői számára nyitott, az adott Programnál jelzésre kerül.
  3. Az adott Program megnevezése és időtartama, valamint a Program év, hónap, nap szerinti kezdési és befejezésének tervezett időpontja, valamint az adott Program tematikája az adott Program jelentkezési oldalán található.
  4. A félnapos Programok két blokk (2X1,5 óra), a napokban megadott Programok naponként négy blokk (4X1,5 óra) időtartamúak. A Program időtartamába a szünetek (étkezési-, illetve kávészünetek) nem számítanak bele.  Amennyiben a Program a tematikája okán másképp épül fel, a Program jelentkezési oldalán külön megjelölésre kerül.
  5. Az Programok elméleti és gyakorlati (helyzet- és szituációs gyakorlat, gesztus gyakorlat, írásbeli, vagy szóbeli fogalmazási, illetve kommunikációs gyakorlat) órákból állnak.
  6. A Programokon vizsga, számonkérés nincs, végzettséget, képesítést a Programok nem adnak. A Programban részt vevő személy erre irányuló kérése esetén a Szolgáltató a felnőttképzési törvény hatálya alá tartozó Program esetén, a Program elvégzésének igazolására, a felnőttképzés adatszolgáltatási rendszerében tanúsítványt állít ki.
  7. A Program kiscsoportos keretek között zajlik, legfeljebb 12 fő részvételével. Amennyiben több résztvevő is részt vehet a Programban a Program jelentkezési oldalán külön megjelölésre kerül.
  8. A védelmi intézkedések lépcsőzetes feloldásának ötödik fokozatára tekintettel a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedéseket szabályozó kormányrendeletek módosításáról szóló 264/2021. (V. 21.) Korm. rendelet szerint
    "zárt téri rendezvény csak védettségi igazolvánnyal rendelkezőknek tartható".
  9. A Program jelentkezési oldalán a „Jelentkezés” (megrendelés) elektronikus úton megkötött szerződésnek minősül, fizetési kötelezettséggel jár, amelyre az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény, elektronikus úton történő szerződéskötésre vonatkozó szabályai (5.§ és 6.§) irányadóak. Jelentkezési űrlap kitöltésével és a „jelentkezem” gomb megnyomásával a Megrendelő tudomásul veszi, hogy a szerződés közte és a Szolgáltató között létrejön.
  10. A Programon való részvételre a jelentkező, a teljes részvételi díj igazolt befizetésével válik jogosulttá. Az adott Program részvételi díjának megjelölése a Program jelentkezési oldalán található, ezen a díjon felül más jogcímen további díj fizetésére vagy költségtérítésre a résztvevő nem köteles.
  11. A részvételi díj megfizetésére a résztvevőnek – amennyiben a Program jelentkezési oldalán más határidő nem található - 5 nap áll a rendelkezésre.
  12. A Program részételi díjának megfizetésére banki átutalással, illetve amennyiben a Program jellege erre lehetőséget ad és a Program jelentkezési oldalán ez megjelölésre kerül, számla ellenében, készpénzben is mód van.
  13. Amennyiben a Megrendelő a megadott határidőig nem fizeti meg a részvételi díjat jelentkezése – minden további értesítés nélkül, figyelemmel az Adatkezelési Tájékoztatóban foglaltakra - törlésre kerül. Amennyiben mégis részt szeretne venni Programban, ismét jelentkeznie kell a Programra.
  14. A Szolgáltató jogosult a hírlevélre történő feliratkozását törölni bármely olyan regisztrálónak, illetve a Programon való részvételét minden további indokolás nélkül elutasítani bármely olyan jelentkezőnek, akit a Szolgáltató üzleti konkurenciának, illetve versenytársnak tekint. A Szolgáltató döntése ellen kártérítési igény nem érvényesíthető, valamint jogorvoslatra nincs lehetőség. A visszautasított jelentkező esetén az esetlegesen már elutalt részvételi díját a Szolgáltató visszautalja arra a bankszámlára ahonnan a Szolgáltató számára az utalás érkezett.
  15. Figyelemmel arra, hogy a Program anyaga, illetve annak elemei, struktúrája, felépítése, feladatai (beleértve nyelvészeti sajátosságokat is) szerzői jogi oltalom alatt állnak, a Programon való részvétel nem jogosítja fel a résztvevőt, hogy a Program (részben vagy egészben átdolgozott) anyagát, illetve annak részleteit saját tevékenysége során szakmai vagy üzleti célból (tréning, coaching, tanfolyam, tanácsadás, workshop, előadás, publikáció vagy bármilyen jellegű oktatás, egyéb képzés, vagy fejlesztés céljából) felhasználja, illetve ilyen célból harmadik személynek átadja. Amennyiben megteszi, kötbért köteles fizetni a Szolgáltatónak, melynek mértéke a Program teljes (minden kedvezménytől mentes) részvételi díja huszonötszörösének megfelelő összeg.
  16. A kötbérfizetési kötelezettség fenn áll abban az esetben is, ha a jogellenes felhasználásból a résztvevőnek anyagi előnye nem származott. A résztvevő, kötbérfizetési kötelezettségét a Programra való jelentkezéssel tudomásul veszi és elfogadja. A Programmal kapcsolatos bármely kérés (így különösen, időpontváltozás, lemondás, törlés, átjelentkezés) joghatályos közlésének feltétele, hogy azt a Megrendelő igazoltan-írásban (e-mail, fax, levél, stb.) /továbbiakban együtt: írásban/ juttassa el a Szolgáltató számára.
  17. A Programok nem nyújtanak ösztöndíjat. A Programok megvalósítására költségvetési és európai uniós forrásokat nem kerülnek felhasználásra.
  18. Amennyiben a Program a felnőttképzési törvény vonatkozó rendelkezésnek hatálya alá tartozik, a Programon részt vevő személy – személyazonosításra alkalmatlan módon – a felnőttképzés adatszolgáltatási rendszere útján jogosult, a képzéssel kapcsolatos elégedettségének felmérése vonatkozó kérdőív önkéntes kitöltésére legkésőbb a képzés befejezésének időpontját követő harmincadik napig.

V.Program lemondás, törlés, átjelentkezés

  1. A Programok, tematikája egymásra épülő elemekből áll. Annak érdekében, hogy a résztvevők az ismereteket a lehető legjobban el tudják sajátítani, a csoport elindulását követően a Programhoz már NEM LEHET CSATLAKOZNI. A „vendéghallgatói” részvétel, nem minősül "csatlakozásnak".
  2. Amennyiben a Megrendelő (jelentkező) nem tud részt venni a Programon, dönthet arról, hogy át kíván-e jelentkezni egy másik időpontra, vagy Programra véglegesen le kívánja-e mondani a részvételét.
  3. Egy másik időpontra, vagy Programra való átjelentkezés feltétele, hogy
    1. a Program megkezdése előtt legalább 15 nappal tájékoztassa erről a szervezőt.
    2. a másik Programot az átjelentkezés kérésével egyidejűleg meg kell jelölni. Az átjelentkezés feltétele 15000,-Ft adminisztrációs költség megfizetése. (átjelentkezési díj)

4. Amennyiben a Megrendelő (jelentkező) le kívánja mondani a Programon való részvételt, a lemondásról a szolgáltatót köteles igazolható módon, írásban (e-mail, fax, levél) tájékoztatni a Szolgáltatót.Amennyiben a Megrendelő a Program megkezdése előtt

  • 15 nappal mondja le a részvételt, amennyiben ez eredeti számlát visszajuttatta a szervező számára – 5000,- Ft adminisztrációs költség levonása után – a részvételi díj - a számla visszaérkezésétől számított 5 banki napon belül – visszautalásra kerül.
  • 15-6 napon belül mondja le a részvételt, amennyiben ez eredeti számlát visszajuttatta a szervező számára, a részvételi díj 50%-a kerül visszautalásra a Megrendelő számára.
  • 0-5 napon belül történő lemondás esetén, (vagy a Programon való előzetes értesítés nélküli meg nem jelenés esetén) a részvételi díj visszafizetésére vagy másik Programra való átjelentkezésre nincs mód.

5. Amennyiben a Megrendelő nem kívánja a Program megkezdését követően nem kívánja folytatni a programot, és ezt jelzi (dr. Erdős Zsuzsannának, illetve a Program vezetőjének) a Program első napja ebédszünetének végéig, a teljes részvételi díj visszautalásra kerül a számára. (Elégedettségi garancia)

6. Amennyiben a Megrendelő a saját érdekkörében felmerült alapos okból (pl.: betegség) kénytelen megszakítani a Programon való részvételét, „vendéghallgatóként” részt vehet a következő – azonos tematikájú – Programon.

7. Amennyiben a Programot a Szolgálató törli, amennyiben a Megrendelő a részvételi díjat már befizette, a nyilatkozata alapján a díj 5 napon belül visszautalásra kerül vagy lehetősége van egy másik időpontra, vagy Programra történő átregisztrálását kérni. Az átregisztrálás díjmentes.

8. Amennyiben vis maior okán (pl. járványhelyzet), vagy a Szolgáltató érdekkörében felmerülő alapos okból (pl. betegség) szükséges a Program az elhalasztása, a Megrendelő (jelentkező), nyilatkozata alapján

a. jogosult az adott Program résztvevői számára meghirdetett következő időpontban részt venni a Programon vagy

b. jogosult elállni a Programon való részvétel lehetőségétől. Ebben az esetben a részvételi díj 5 napon belül visszautalásra kerül.

c. jogosult „vendéghallgatóként” részt venni egy másik Programon

9. Amennyiben a Program a felek erre vonatkozó megállapodása alapján szünetel. A szünetelés alatt egyik felet sem illetik, illetve terhelik a felnőttképzési jogviszonyból fakadó jogok, illetve kötelezettségek.

A felnőttképzési szerződést bármelyik fél azonnali hatállyal felmondhatja, ha

  • Programban részt vevő személy a Program folytatására egészségileg alkalmatlanná vált
  • a Programban részt vevő személy fizetési hátralékát a Szolgáltató felszólítása ellenére sem teljesíti vagy
  • a Programban részt vevő személy a kontaktórákról a Programi Programban meghatározott időnél igazolatlanul többet mulasztott.

10. Amennyiben a Program a felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény hatálya alá tartozik a Szolgáltató eleget tesz a felnőttképzés adatszolgáltatási rendszerébe a törvény 15. § alapján történő adatszolgáltatási kötelezettségnek, és jogszabályban meghatározott tartalommal a 21. § szerinti statisztikai célú adatszolgáltatásnak.

VI. Szerzői jogok

  1. A Honlap teljes egészében, külalakja, szerkezete, annak minden eleme, illetve valamennyi tartalma, szellemi alkotás, jogi védelem alatt áll, ezért bármely eleme (képi, szöveges, audiovizuális tartalom, hangzó anyag stb.) csak a tulajdonos előzetes írásbeli engedélyével használható fel.
  2. A hírlevelek tartalma, illetve a Programok során a résztvevők számára átadásra kerülő valamennyi írásos anyag, vagy egyéb dokumentum, (power point bemutató, jegyzet, dia, fénykép stb.)  /továbbiakban együtt: dokumentum/ a résztvevők tanulását szolgálja, az 3. személynek - sem ellenszolgáltatásért, sem ingyenesen - át nem adható, fel nem használható, semmilyen formátumban és fórumon (akár azonos, akár hasonló formában) nem publikálható, nyilvánosságra nem hozható, meg nem osztható a szerzői jog jogosultja írásbeli hozzájárulása nélkül.
  3. A Hogyan beszélgessek ismeretlenekkel? című könyv dr. Erdős Zsuzsanna kizárólagos szellemi terméke, mely szerzői jogi védelem alatt áll. dr. Erdős Zsuzsanna előzetes írásbeli engedélye nélkül a Hogyan beszélgessek ismeretlenekkel című könyv semmilyen formában nem használható fel, illetve nem tehető (sem ingyenesen, sem visszterhesen) hozzáférhetővé (pl.: könyv- vagy dokumentum megosztó portál, illetve weboldal; egyéb nyilvánosságra hozatal, terjesztés, másolás, többszörözés stb.).
  4. A fentiekre tekintettel minden olyan felhasználás, tevékenység, vagy magatartás melyhez a szerzői jog tulajdonosa előzetesen írásban nem járult hozzá jogellenesnek minősül, és kötbérfizetési kötelezettséget von maga után.
  5. A mind a természetes személyek, jogi személyek, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek (így különösen: a cégek, vállalkozások, kamarák, szövetségek, alapítványok) számára tartott Programok (interaktív előadások) anyagai, tematikája, a Programokon elhangzottak szerzői jog védelme alatt állnak. A Programok során kép- és/vagy hangfelvétel – figyelemmel a személyiségi és szerzői jogokra - nem készíthető!
  6. Bármely Program (ide értve különösen a tréninget, előadást, tanfolyamot, interakítv előadást, coachingot, magánórát, szemináriumot)  során a résztvevők, illetve a megrendelők részére átadásra kerülő, dr. Erdős Zsuzsanna szellemi tulajdonát képező, ezért szerzői jogi oltalom alatt álló alkotásokat (így különösen: prezentációt, munkafüzetet, tesztet, feladatlapot, iratot, dokumentumot, kiadványt, kép- vagy hanganyagot, könyvet, egyéb nyomtatott vagy elektronikus kiadványt) a Szolgáltató előzetes, kifejezett, írásbeli engedélye nélkül nem jogosult harmadik személynek átadni; bármely módon nyilvánosságra hozni vagy harmadik személy számára hozzáférhetővé tenni, oktatási, Programi, fejlesztési célra felhasználni vagy harmadik személy számára nyújtandó ingyenes vagy visszterhes szolgáltatás keretében részben vagy egészben felhasználni.
  7. Amennyiben akár a Megrendelő, akár a céges megrendelés esetén a Megrendelő bármely munkatársa, illetve a Megrendelő érdekkörében eljáró 3. személy, a jelen ÁSZF-ben foglaltakat megszegi, illetve dr. Erdős Zsuzsanna szerzői jogát megsérti, a Megrendelő, a képzés díja huszonötszörösének megfelelő kötbér megfizetésére köteles. Köteles továbbá a jogsértéssel azonnali hatállyal felhagyni, és a jogsértéssel létrehozott valamennyi alkotást, illetve dokumentumot haladéktalanul megsemmisíteni, illetve igazolhatóan gondoskodni arról, hogy mindezek megtörténjenek.
  8. A Honlap tartalma, a hírlevelek tartalma, illetve Hogyan beszélgessek ismeretlenekkel? című könyv tartalma vonatkozásában a szerzői jog megsértése esetén, a kötbér mértéke a jogsértéssel érintett tartalomra tekintettel soronként 10.000 Ft.
  9. A Honlapon elhelyezett linkkel hivatkozott, harmadik személy által fenntartott külső oldalak tartalmáért a Honlap tulajdonosát semmiféle felelősség nem terheli.
  10. A Szolgáltató fenntart minden jogot minden általa foglat domain névre, így különösen az erdosetikett.hu; www.e-etikett.hu; www.hogyanbeszelgessek.hu; www.erdoszsuzsanna.hu, valamint a www.lichtenegger.hu domainekre, az ezekhez tartozó aldomainekre, a hozzájuk tartozó aloldalakra, illetve az online reklámfelületeire.
  11. A  tilos minden olyan tevékenység, amely a Szolgáltató forráskódjainak visszafejtésére, illetve bármely adatbázisának megszerzésére, lemásolására (kilistázására, rendszerezésére, archiválására stb.), illetve feltörésére (hackelésére) irányul.
  12. A Honlap tulajdonosával és a szerzői és polgári jogok jogosultjával, a kapcsolatfelvétel: kapcsolat@erdosetikett.hu

 

Záró rendelkezések 

A cookie, hírlevél továbbá az adatkezelés és feldolgozás vonatkozásában az Adatvédelmi Nyilatkozat előírásai az irányadóak.

Megrendelő a megrendelésével kapcsolatosan az alábbi elérhetőségeken kérhet tájékoztatást, illetve jelentheti be panaszát: kapcsolat@erdosetikett.hu   illetve  +36/20 933 1715

Csomagolással és szállítással kapcsolatos kérdésekben segítséget és felvilágosítás a Webshop iroda nyújt. Elérhetősége: logisztika@webshopiroha.hu

Amennyiben bármely közbiztonságot fenyegető cselekmény, így különösen háború, lázadás, zavargás, blokád, terrorcselekmény vagy annak fenyegetése; árvíz, földrengés, rendkívüli időjárás, súlyos vihar, tűz, természeti katasztrófa, súlyos energiaellátási vagy infokommunikációs zavar, súlyos közlekedési zavar vagy akadályoztatás, baleset, járvány, jogszabályi vagy hatósági rendelkezés, vagy más olyan előre nem látható és elháríthatatlan akadály (fentiek együtt: vis maior), amely a Megrendelő, illetve a Szolgáltató hatókörén kívül esik, és ennek következtében valamelyikük nem képes valamilyen szerződéses kötelezettségének eleget tenni, úgy ezen személy nem tartozik felelősséggel semmilyen veszteségért vagy kárért, amely ezen események következtében előállt. A jelen vis maior rendelkezés megfelelően alkalmazandó mind adott Program egészére, mind adott Program valamely részére, illetve elemére.

Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy jelen ÁSZF-től a Megrendelő (résztvevő, jelentkező) javára eltérjen.

Megrendelő Szolgáltatóval szemben felmerülő vitás ügyek (fogyasztói jogvita) egyszerű, gyors, bíróságon kívüli rendezése céljából békéltető testület eljárását kezdeményezheti. A Szolgáltató székhelye szerint illetékes békéltető testület: Budapesti Békéltető Testület; 1016 Budapest, Krisztina körút 99. III. emelet 310.; levelezési cím: 1253 Budapest, Pf.:10. Felek a Békéltető Testület igénybevétele hiányában jogosultak a polgári perrendtartás vonatkozó rendelkezései szerint hatáskörrel és illetékességgel rendelkező bíróság előtt jogaikat, követeléseiket és a vitás kérdéseket érvényesíteni.

A jelen általános szerződési feltételekben nem szabályozott kérdésekben a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény; a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Kormányrendelet; az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény; a felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény; valamint a felnőttképzési törvény végrehajtásáról szóló 11/2020 (II.7) Korm rendelet rendelkezései az irányadóak.

A Megrendelő a Honlap böngészésével, használatával, a megrendelésének a Honlapon való rögzítésével elfogadja és magára nézve kötelezőnek ismeri el a Szolgáltató Általános Szerződési Feltételeit, továbbá Adatkezelési elveit. Szolgáltató fenntartja a jogot az ÁSZF, illetve az Adatvédelmi Tájékoztató egyoldalú módosítására, a módosítás a Honlapon történő megjelenéssel egyidejűleg lép hatályba. Az ÁSZF módosítása esetén az új szerződési feltételek a Honlapon közzétételre kerülnek. A módosítás közzétételekor már folyamatban lévő megrendelésekre, ha a törvény másképp nem rendelkezik, a megrendeléskori feltételek érvényesek.

A védelmi intézkedések lépcsőzetes feloldásának ötödik fokozatára tekintettel a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedéseket szabályozó kormányrendeletek módosításáról szóló 264/2021. (V. 21.) Korm. rendelet szerint: egyéb zárt téri rendezvény csak védettségi igazolvánnyal rendelkezőknek tartható.

 

Hatályos 2020. augusztus 28./2021. június 20.

 

ADATVÉDELMI TÁJÉKOZTATÓ

A jelen adatvédelmi tájékoztató (továbbiakban: Tájékoztató) összefoglalja a dr. Erdős Zsuzsanna e.v. oldalain megvásárolható termékekkel összefüggő megrendelések teljesítése, szolgáltatások nyújtása és a hírlevelek kiküldése keretében végzett, személyes adatok kezelésére vonatkozó szabályokat, valamint az adatkezelésre vonatkozó tájékoztatást.

A szolgáltatás használatának megkezdésével a felhasználó elfogadja a jelen Tájékoztató feltételeit, amely folyamatosan elérhető dr. Erdős Zsuzsanna e.v. oldalain.

Az Adatkezelő magára nézve kötelezőnek ismeri el a jelen Tájékoztató tartalmát és egyoldalú kötelezettséget vállal arra, hogy az Adatkezelőhöz kapcsolódó bármely tevékenység megfelel a jelen szabályzatban és a hatályos jogszabályokban és etikai szabályzatokban meghatározott elvárásoknak.

 

Adatkezelő

Név: dr. Erdős Zsuzsanna e.v. (továbbiakban: „Adatkezelő”)

Székhely: 1133. Budapest, Kárpát utca 44. 1/3

Kapcsolat: kapcsolat@erdosetikett.hu

Weboldal: erdosetikett.hu (továbbiakban: „Weboldal”)

Az adatkezelés nyilvántartási száma: NAIH-67014/2013

 

 Bevezetés

  1. Jelen Tájékoztató az Adatkezelő által kiadott print, audio illetve digitális kiadványok előfizetése és a megrendelt szolgáltatások teljesítése,  internet útján elérhető illetve letölthető szolgáltatások, konferenciák, tréningek (video vagy rendezvény), kiállítások szervezése, díjazással vagy nyereménnyel járó egyéb játékok, valamint közvetlen üzletszerzési illetve marketing célú megkeresések (eDM), illetve hírlevelek kiküldése során felmerülő, önkéntesen megadott vagy törvény alapján kezelt személyes adatok kezelésre vonatkozik.
    Jelen tájékoztató irányadó minden olyan további esetben, szolgáltatás vonatkozásában, amikor valamely egyedi szolgáltatás külön a Tájékoztatóra hivatkozik.
  2. Minden egyes Szolgáltatás vonatkozásában jelen Tájékoztató (vagy amennyiben külön tájékoztató van, az adott tájékoztató) rendelkezik az érintett vonatkozásában kezelt személyes adatok köréről, az adatkezelés céljairól, időtartamáról, az adatok helyesbítésének, törlésének módjáról, lehetőségeiről, az adatfeldolgozók köréről, valamint arról, hogy történik-e harmadik személy részére adattovábbítás. A külön termékhez tartozó tájékoztatók csak jelen Tájékoztatóval együtt érvényes.
  3. A Tájékoztató és az egyes termékekhez tartozó tájékoztatók az Általános Szerződési Feltételek elválaszthatatlan részét képezi, azzal együttesen érvényes és értelmezendő.
  4. Mind a Tájékoztató, mind az Általános Szerződési Feltételek egyoldalúan módosítható oly módon, hogy a módosított szöveg jelenik meg a Honlapon, ezekben az esetekben a Honlap látogatásával elfogadottnak minősül a módosítás. A komolyabb változásokról, vagy az olyan változásokról, amelyek hozzájárulást igényelnek, külön, egyedi tájékoztatást küldünk.
  5. Az egyes szolgáltatások, részszolgáltatások megrendelésével, illetve használatával Ön mint Felhasználó hozzájárul, hogy személyes adatait az Adatkezelő a Tájékoztató rendelkezései szerint kezelje (ügyfélkapcsolat). Az ügyfélkapcsolat a kapcsolattartási adatok nyilvántartását jelenti, azonban eDM, marketing szolgáltatásokra csak azok a felhasználok jogosultak, akik ehhez külön hozzájárulást adnak a termékhez tartozó meghatározott helyen.

Az adatok fizikai tárolásának helye: Bithuszárook Bt. mindenkori székhelye.

Alapelvek

  1. Az Adatkezelő a felhasználóktól kapott, gyűjtött és jelen Irányelvek szerint rögzített személyes adatokat a mindenkor hatályos adatvédelmi jogszabályokkal – így különösen az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvénnyel–, az adatvédelemre vonatkozó nemzetközi egyezményekkel, európai uniós jogforrásokkal (különösen a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről szóló 2016/679  sz. (általános adatvédelmi rendelet) szabályaival összhangban kezeli.
  2. Háttérjogszabályként a Polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény és a reklámjogi és elektronikus kereskedelemre vonatkozó jogszabályok is érvényesek.
  3. Az Adatkezelő kizárólag az ügyfél / felhasználó jelen Tájékoztatóban és a termékenkénti adatkezelési tájékoztatóban meghatározottak szerint kezeli, addig az időtartamig és arra a célra, amelyhez az ügyfél / felhasználó hozzájárulását adta, vagy amelynek kezelését jogszabály előírja.
  4. Az Adatkezelő minden szükséges technikai és szervezési intézkedést megtesz, annak érdekében, hogy biztosítsa a Felhasználók által megadott, illetve hozzáférhetővé tett személyes adatok biztonságát az adatkezelés teljes folyamata során. Az Információ biztonsági szolgáltatásokat hiteles Szolgáltatók végzik.
  5. Az oldalakon különleges adatot (a faji eredetre, a nemzeti és etnikai kisebbséghez tartozásra, a politikai véleményre vagy pártállásra, a vallásos vagy más világnézeti meggyőződésre, az érdekképviseleti szervezeti tagságra, az egészségi állapotra, a kóros szenvedélyre, a szexuális életre vonatkozó adat, valamint a bűnügyi személyes adat) az Adatkezelő nem gyűjt a Felhasználókról.
  6. Az oldalon előfordulhatnak linkek más, külső oldalakra, illetve az oldalra mutathatnak linkek, más külső oldalakról. Adatkezelőt nem terheli felelősség más, külső weboldalak adatkezelési gyakorlatával kapcsolatban. Jelen Tájékoztató kizárólag az Adatkezelő oldalaira vonatkozik.
  7. A jelen Tájékoztatóban használt kifejezéseket az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény értelmező rendelkezései, illetőleg a NAIH adatvédelmi szótára szerint kell értelmezni. 

Adatkezelés célja és jogalapja

  1. Az  adatkezelésének célja a szolgáltatás(ok) nyújtása. A Szolgáltatás nyújtása körében:
  2. az ügyfél / felhasználó azonosítása, a többi ügyféltől felhasználótól felhasználótól való megkülönböztetése;
  3. hírlevélküldés, illetve kapcsolattartás, eDM-hozzájárulás esetén értesítés kapcsolódó vagy új szolgáltatásokról;
  4. ügyfélelégedettség tesztelése és mérése
  5. a Szolgáltatás testre szabásának elősegítése;
  6. a Szolgáltatáshoz kapcsolódó rendszerüzenet küldés;
    külön hozzájárulás esetén reklám tartalmú közvetlen üzletszerzési illetve marketing célú megkeresés (pl. hírlevél, eDM,.);
    vásárlási lehetőség esetén a szerződés létrehozása, tartalmának meghatározása, a megrendelt termék kézbesítése, az adott és megrendelt bónuszok igénybevétele;
  7. rendezvényeken való részvétel és az ehhez kapcsolódó járulékos szolgáltatások (például fotók, videók készítése);
  8. tagsághoz kapcsolódó szolgáltatások, bónuszProgramok
  9. harmadik személyek termékeinek reklámozása az adatok átadása nélkül.
  10. A személyes adatok felvétele és kezelése egyes, ellenérték fejében teljesített szolgáltatások igénybevétele esetén jogszabályon – így az adózási és számviteli kötelezettségeket szabályozó 1995. évi CXVII., 2000. évi C. és 2003. évi XCII. törvényeken – alapul. Eltérő rendelkezés hiányában az adatkezelés a Felhasználó önkéntes hozzájárulásán alapul. A marketinghozzájárulások külön nyilvántartás szerint kerülnek rögzítésre, és elválaszthatók az ügyfélstátusztól. A személyes adatok valódiságáért, pontosságáért kizárólag a Felhasználó tartozik felelősséggel.
  11. Az Adatkezelő által kezelt személyes adatok körét az elektronikus kereskedelmi, számviteli és reklámszabályok befolyásolják, részben meghatározzák, így különösen a gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól szóló 2008. évi XLVIII. törvény 6.§-a, az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A.§-14/C.§-ai.
  12. Egyes szolgáltatások kizárólag regisztrációval vehetők igénybe, amely regisztráció során szükségszerűen, illetve egyedileg választott módon megadott személyes adatok felvételére és kezelésére kerül sor.
  13. Egyes kiegészítő szolgáltatásokra (pl. bónuszokra) kizárólag a szolgáltatással kapcsolatos hírlevélre, illetve egyéb reklám tartalmú közvetlen üzletszerzési illetve marketing célú megkeresésre való feliratkozással együtt lehet regisztrálni, szerződést kötni, míg más szolgáltatásoknál lehetőségként merül fel a hírlevélre és egyéb reklámüzenetekre való feliratkozás.
  14. A felhasználást, panaszokat külön ügyfélszolgálat könnyítheti meg, amely egyes termékenként önálló is lehet.

Cookie – anonim látogatásazonosító – elhelyezése

A Weboldal személyhez nem köthető, statisztikai célú adatokat tárol, illetve cookie-t  („sütiket”) helyezhet el. (Péld
A cookie apró, tökéletesen veszélytelen fájlok, amelyeket a weboldalunk helyez el (és olvas vissza) a Felhasználó gépén, hogy minél egyszerűbbé tegye a számára a böngészést. A segítségével a webhely megjegyzi a látogatásoddal kapcsolatos beállításokat, könnyebb lesz a weboldal használata.
A Felhasználó a cookie-t törölni tudja a saját számítógépéről, illetve letilthatja alkalmazásukat a böngésződben. (A böngészők Eszközök/Beállítások menüjében az Adatvédelem beállításai alatt, cookie vagy süti megnevezés alatt van ehetőség.

Külső, független auditáló szolgáltatás (Google Analytics) is méri az oldal látogatását cookie segítségével. A  Google szabályozásáról itt: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=hu 

a mérési adatok kezeléséről itt http://www.google.com/intl/hu/analytics tud részletesen tájékozódni.

Látogató letilthatja a Google cookie-használatát a Google Hirdetési beállításaiban: http://www.google.com/settings/ads A Weboldalon a Facebook like-gombok elérhetőek. Ezek a gombok szintén helyeznek el cookie-kat a Látogató böngészőjében. A Facebook adatkezelési irányelveiről a http://www.facebook.com/about/privacy/ weboldalon lehet részletesen tájékozódni. A Weboldal a Facebook ún. konverziókövető pixelét használja a Facebook hirdetések hatékonyságának mérésére. A konverziókövetés során a látogató személyes adatai nem kerülnek rögzítésre. 

Az adatkezelés időtartama, az adatok módosítása, törlése, zárolása

  1. A Felhasználó bármikor módosíthatja vagy kérelmezheti adatainak helyesbítését az Egyedi Adatkezelési Tájékoztatóban meghatározott elérhetőség(ek)en és mód(ok)on.
  2. A Felhasználó által a megadott adatok addig kerülnek tárolásra, ameddig a felhasználó azok törlését nem kéri. Az oldalakon leadott megrendelésből készült számla adatai a hatályos számviteli törvényben meghatározott időszakra kerülnek tárolásra. Amennyiben a megrendelés nem realizálódik (a megrendelő nem fizeti ki a terméket) az adatai 1 évig tárolódnak, majd törlésre kerülnek.  A látogatottsággal kapcsolatos technikai adatok (IP-cím, operációs rendszer, böngésző típusa stb.) 1 évig tárolódnak, ezt követően csak aggregált formában, látogatottsági statisztikaként őrződnek meg.
  3. A Felhasználó – a kötelező adatkezelés kivételével – törölheti személyes adatait vagy kérelmezheti a személyes adatainak törlését vagy zárolását az egyes Honlapokon, szolgáltatásoknál meghatározott elérhetőség(ek)en és mód(ok)on (pl. felhasználói fiókban, email útján, stb.). Egyes esetekben a személyes adat idő előtti törlése valamely jogosultságtól való eleséssel egyenértékű (pl. bónuszok).
  4. A Megrendelő/ Felhasználó személyes adatai törlésre kerülnek, ha kezelésük gyaníthatóan jogellenes (pl. Versenytörvénybe vagy valamely büntetőjogi szabálysértési jogszabályba ütközik); az adatkezelés célja megszűnt; vagy az adatok tárolásának törvényben meghatározott határideje lejárt; azt a bíróság vagy a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elrendelte; vagy ha az adatkezelés hiányos vagy téves – és ez az állapot jogszerűen nem orvosolható –, feltéve, hogy a törlést törvény nem zárja ki.
  5. A gazdasági reklámot tartalmazó közvetlen üzletszerzési illetve marketing célú megkeresés küldéséhez adott hozzájárulás megkeresés-típusonként (pl. hírlevél, e-DM, stb.) külön-külön bármikor korlátozás és indokolás nélkül, ingyenesen visszavonható a levelek alján, a feliratkozással azonos módon. Az ügyfélkapcsolathoz tartozó adatkezelés nem szüntethető meg mindaddig, amíg jogszabályok írják elő az adatkezelési kötelezettséget.

Tájékoztatás kérése

  1. A Felhasználó bármikor jogosult tájékoztatást kérni az adott Szolgáltatással összefüggésben kezelt, rá vonatkozó személyes adatokról a kapcsolat@erdosetikett.hu címen.
  2. Az Adatkezelő a Felhasználó kérelmére tájékoztatást ad a Felhasználóra vonatkozó, az adott Szolgáltatással összefüggésben általa kezelt, illetve az általa megbízott adatfeldolgozó által feldolgozott adatokról, azok forrásáról, az adatkezelés céljáról, jogalapjáról, időtartamáról, az adatfeldolgozó nevéről, címéről, az adatkezeléssel összefüggő tevékenységéről, az adattovábbítás jogalapjáról és címzettjéről.

Adatkezelés a felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény hatálya alá tartozó Programok vonatkozásában

  1. A felnőttképző

a) az oktatás, képzés megnevezésére, jellegére, helyére, óraszámára, első képzési napjára és - a zárt rendszerű elektronikus távoktatás keretében megvalósuló képzés kivételével - befejezésének tervezett időpontjára,

b) a képzésben részt vevő személyek természetes személyazonosító adataira ( 1996. évi XX. törvény 4. § (4) bekezdése értelmében a természetes személyazonosító adatok a következők: családi és utónév, születési családi és utónév; születési hely; születési idő és anyja születési családi és utóneve.), elektronikus levelezési címére, valamint legmagasabb iskolai végzettségére,

c) a képzési díjra és annak költségviselőjére

vonatkozó adatot szolgáltat a felnőttképzési államigazgatási szerv részére a felnőttképzés adatszolgáltatási rendszerében.

Az adatszolgáltatási kötelezettségnek legkésőbb a képzés megkezdésének időpontját, az adatokban bekövetkezett változás esetén legkésőbb az adatváltozás keletkezését követő harmadik munkanapig, belső képzés esetén annak a negyedévnek az utolsó napjáig kell eleget tenni, amelyikbe a belső képzés befejezésének időpontja esik.

A felnőttképző a képzés lebonyolítása érdekében kezeli

a) a képzésben részt vevő személy

aa) természetes személyazonosító adatait ( 1996. évi XX. törvény 4. § (4) bekezdése értelmében a természetes személyazonosító adatok a következők: családi és utónév, születési családi és utónév; születési hely; születési idő és anyja születési családi és utóneve.) és - az oktatási azonosító szám kiadásával összefüggésben - oktatási azonosító számát,

ab) elektronikus levelezési címét és telefonszámát,

ac) legmagasabb iskolai végzettségére vonatkozó adatát.

b) a képzéssel összefüggő adatokat, amelyek a képzésben részt vevő személy

ba) * legmagasabb iskolai végzettségével, szakképesítésével, szakképzettségével és idegennyelv-ismeretével,

bb) a képzésbe történő belépésével és a képzés elvégzésével, illetve a képzés elvégzése hiányában a képzésből történő kilépésével,

bc) a képzés során történő értékelésével és minősítésével,

bd) a képzéssel összefüggő fizetési kötelezettségeivel és az igénybe vett képzési hitellel

kapcsolatosak.

(2) Az (1) bekezdés szerinti adatok statisztikai célra felhasználhatók és statisztikai célú felhasználásra személyazonosításra alkalmatlan módon átadhatók, továbbá a Központi Statisztikai Hivatal részére statisztikai célra egyedi azonosításra alkalmas módon térítésmentesen átadhatók és felhasználhatók.

(5) A felnőttképző az (1) bekezdésben meghatározott személyes adatot a felnőttképzési szerződés megkötésétől számított nyolcadik év utolsó napjáig kezeli.

Tiltakozás személyes adat kezelése ellen

1.) A Felhasználó tiltakozhat személyes adatainak kezelése ellen

  1. a) ha a személyes adatok kezelése vagy továbbítása kizárólag az Adatkezelőre vonatkozó jogi kötelezettség teljesítéséhez vagy az adatkezelő, adatátvevő vagy harmadik személy jogos érdekének érvényesítéséhez szükséges, kivéve az ún. kötelező adatkezelés esetét.
  2. b) ha a személyes adat felhasználása vagy továbbítása közvetlen üzletszerzés, közvélemény-kutatás vagy tudományos kutatás céljára történik; valamint
    valamely törvényben meghatározott egyéb esetben.
  3. Ha az adatkezelést (pl. számviteli) törvény rendelte el, az adatkezelő a Felhasználó adatát nem törölheti, viszont a személyes adatot nem továbbítja az adatátvevő részére, ha a tiltakozással egyetértett, vagy bíróság a tiltakozás jogosságát megállapította.

Adatok nyilvánosságra hozatala, adattovábbítás, adattovábbítás megtiltása, külső Szolgáltatók tevékenysége

A Felhasználó bármely adatának nyilvánosságra hozatala kizárólag, külön erre vonatkozó hozzájárulással történik.

A Felhasználó adataihoz csak az Adatkezelő munkatársai férhetnek hozzá, harmadik félnek nem adhatóak ki. Kivételt képez, hogy hírlevél és kapcsolattartás teljesítése céljából az adatkezelő a következő félnek átadja.  A www.erdosetikett.hu weboldal tárhelyszolgáltatója a   MediaCenter Hungary Kft., a weboldalról, az adatok biztonsága érdekében biztonsági mentések készülnek. A Felhasználókkal való kapcsolattartásban a Bithuszárok Bt. segít.

Amennyiben a Program a felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény hatálya alá tartozik a Szolgáltató eleget tesz a felnőttképzés adatszolgáltatási rendszerébe törvény a 15. § alapján történő adatszolgáltatási kötelezettségnek, valamint a 21. § szerinti statisztikai célú adatszolgáltatásnak.

Egyes külső szolgáltatók a saját adatkezelési szabályzatuk szerint kezelik az adatokat.

Az adatok tárolása és biztosítása

  1. Az Adatkezelő az általa kezelt adatokat –elektronikus, illetve papír formában – a székhelyén őrzi.
  2. Az (1) pont alól kivételt jelentenek az Adatkezelő adatfeldolgozóinál tárolt adatok, amelyek őrzési helye az adatfeldolgozók által az Adatkezelési szabályzatukban megjelölt helyszínen kerül tárolásra.
  3. Az Adatkezelő az adatkezelése során biztosítja, hogy:
    • az arra jogosult hozzá tudjon férni az adatokhoz, azzal kapcsolatban jognyilatkozatot tegyen, tájékoztatást kapjon, amikor szüksége van rá;
    • csak az arra jogosult férjen az információkhoz
    • az információ és a feldolgozás módszerének pontossága és teljessége védve legyen.

Az Adatkezelő, és esetlegesen igénybe vett adatfeldolgozói védelmet biztosítanak informatikai rendszereik ellen irányuló csalás, kémkedés, vírusok, betörések, rongálás, természeti csapások ellen. Adatkezelő (illetve az adatfeldolgozó), illetve szerződéses partnereik szerverszintű és alkalmazásszintű védelmi eljárásokat alkalmaznak.

Az Adatkezelő felé online módon (pl. interneten, telefonon stb.) továbbított üzenetek fokozottan ki vannak téve az olyan (hálózati) fenyegetéseknek, amelyek az információk módosítására, illetékteleneknek való hozzáférésre, vagy egyéb illegális tevékenységre vezetnek.
Az ilyen veszélyek elhárítása érdekében az Adatkezelő igyekszik mindent megtenni, ami a mindenkori technika állása szerint, ésszerűen megtehető, és tőle elvárható. Ennek érdekében az alkalmazott rendszerek megfigyelés alatt állnak, hogy a biztonsági eltéréseket rögzíthesse, hogy bizonyítékot szerezzen biztonsági eseményre vonatkozólag, illetve, hogy vizsgálhassa az óvintézkedések hatékonyságát. 

Külső szolgáltatók tevékenysége.

Fizetéshez szükséges adatfeldolgozó:

A fizetés az OTP SimplePay rendszerén keresztül történik.

OTP Mobil Kft

Székhely: 1093 Budapest, Közraktár u 30-32.

Adószám: 24386106-2-43

Cégjegyzékszám: 01-09-174466

Honlap: www.otpsimple.hu


Adatfeldolgozóink aktuális listája:

Bithuszárok Számítástechnikai és Szolgáltató Bt.

www.listamester.hu  
Székhely: 2051 Biatorbágy, Damjanich u. 8.

Cégjegyzékszám: 13-06-065996
Adószám: 21158218-2-13

Továbbított adatok köre: felhasználó neve, e-mail címe, telefonszáma, vásárlás adatai.  Az adattovábbítás célja: hírlevelek, promóciók, sms küldése, személyre szabott szolgáltatás nyújtása, help desk szolgáltatás.

MediaCenter Hungary Kft.

Székhely: 6000 Kecskemét, Sosztakovics u. 3. II/6

Tel: +76 / 575-023

Fax: +76 / 575-024

Továbbított adatok köre: felhasználó neve, telefonszáma, e-mail címe, lakcíme/székhelye, számlázási név és cím, szállítási cím.

Az adattovábbítás célja: szerver szolgáltatás biztosítása többek között adattárolás céljából.

 

Webshop Partner Kft.

Székhely: 2133 Sződliget, Petőfi utca 9.

Adószám: 25046119-2-13

Cégjegyzékszám: 13-09-172247

Telefonszám:06-30-838-4100

Honlap: www.webshopiroda.hu

Továbbított adatok köre: IP cím, felhasználó neve, telefonszáma, e-mail címe, irányítószáma és címe, számlázási név és cím, szállítási cím és név, csomagfelvételi cím és név, bankszámlaszám, fizetendő összeg

 

Az adattovábbítás célja: számla kiállítása, termék csomagolása, szállítása, postázása, garancia intézése

Hatósági jogorvoslat

Bármely érintett a személyes adatainak kezelésével kapcsolatos vélt jogsérelem esetén az illetékes törvényszékhez, a fővárosban a Fővárosi Törvényszékhez is fordulhat, vagy vizsgálatot kezdeményezhet a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál (1024 Budapest, Szilágyi Erzsébet fasor 22/C., www.naih.hu).

Adatvédelemmel kapcsolatos jogszabályok:

A személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. törvény
Az egyének védelméről a személyes adatok gépi feldolgozása során szóló 1998. évi VI. törvény
Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény

 

Budapest, 2018. május 24. /2018. október 9./ 2018. november 21./2020. augusztus 28./ 2021. június 20./2022. november 2.

 

RÖVIDEN:

Az Ön által korábban megadott adatai törlését és módosítását bármikor kérheti a kapcsolat@erdosetikett.hu e-mail címen.

A hírlevélről, a hírlevél alján szereplő linkkel bármikor leiratkozhat.

Felnőttképzési törvény hatálya alá tartozó Programok esetében a jogszabály szerinti adatok megadása a Programokon való részvétel feltétele.

Amennyiben a Honlap működésével, a hírlevéllel, a megrendelések teljesítésével, a szolgáltatásokkal, a termékkel, vagy a Programokkal kapcsolatban bármilyen kérdése van, írjon nyugodtan kapcsolat@erdosetikett.hu e-mail címre, vagy vegye fel a kapcsolatot a Honlapon megtalálható elérhetőségeken.